UTAGAWA KUNIYOSHI 1797-1861 „UKIYO-E“.

3545395. UTAGAWA KUNIYOSHI 1797-1861 „UKIYO-E“.

Japansk træbloktryk, plan 14 af Edo nishiki imayô kuni-zukushi“, 1852, To kvinder fra Mutsu-provinsen og skuespiller Nakamura Anemon IV som Satô Shirô Tadanobu. Udgiver Yamaguchi-ya Tôbei. 52,5 cm x 40 cm inklusive ramme

Proveniens - Privat britisk samling, Ex privat svensk samling.

god stand, generelle mærker og slid svarende til alderen, nogle overfladeridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 242