EUGEN DE BRUYCKER (1901-1981). Om Weiter Heide.

3531258. EUGEN DE BRUYCKER (1901-1981). Om Weiter Heide.

Eugen de Bruycker-Allda (1901-1981), Auf weiter Heide, olie på lærred, signeret, med titlen på bagsiden og påskrevet 'Naturschutzpark Lüneb. Heide', ca. 50 x 60 cm, med ramme ca. 62 x 71 cm.

Mindre farveflisninger i bunden, ellers få tegn på slid.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 277