351321. BESTIK, 69 stk., sølv. "Haga", Skandia, 20. århundrede.
6 gafler, længde 21 cm.
6 spiseknive, rustfri klinger, fyldte greb, 25 cm.
6 spiseskefulde, 21 cm.
6 bordgafler, 18 cm.
6 bordknive, rustfri klinger, fyldte hanke, 21,5 cm 6 spiseskeer, 19 cm.
6 sandwichgafler, 15 cm.
6 sandwichknive, blade i rustfrit stål, fyldte greb, 18 cm.
19 kaffeskeer, 12,5 cm.
2 smørknive, rustfri blade, fyldte hanke, 17 cm.
Totalvægt ca 1575 gram + (knive) 829 gram.
Brugsslitage, gravering.