LARS NORRMAN. KUNST, TRE DELE.

3507027. LARS NORRMAN. KUNST, TRE DELE.

Blandede medier. Akvarel/blyant.
Gestalt på gården. Signeret. Billedmål: ca. 9,5 x 18 cm. Rammemål: ca. 28 x 32,5 cm.
Mark med æsel. Signeret.. Lignende målinger.
Urbane motiver. Signeret. Lignende målinger.

Passepartout med fugtpletter. Lettere rammeslid.

Kunstner/designer

Lars Norrman (1915–1979)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Lars Norrman (1915–1979)

Antal besøg: 365