MANUSCRIPTER, 4 stk., Sven Lidman, Daniel Fallström, Per Hallström og Fredrik Böök, 1900-tallet.

350682. MANUSCRIPTER, 4 stk., Sven Lidman, Daniel Fallström, Per Hallström og Fredrik Böök, 1900-tallet.

Sven Lidman, "Monoklet", udgivet i Iduns julenummer 1912. Bær ikke en signatur. Navnet skrevet med blyant i øverste højre hjørne af det første blad.
Daniel Fallström, "Mr. Gustaf Fredriksson", signeret Daniel Fallström.
Per Hallström, Tales I og II "Hans og Gretel", "Arcadian Lexa", begge signerede Per Hallström.
Fredrik Böök, "The problem of order", udgivet i Idun 1912, signeret Fredrik Böök.

Slitage, pletter. Ikke gennemgået.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.947