JAR med låg, tin, Sylvia Stave, CG Hallberg, 1938.

350212. JAR med låg, tin, Sylvia Stave, CG Hallberg, 1938.

Designet i 1935. Lågets knop i form af en elefant. Højde ca 11 cm.

Brugsslitage, mindre mærker og ridser, gravering.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 3.480