REOLSYSTEM, "String", design Nils Strinning, anden halvdel af det 20. århundrede.
349830. REOLSYSTEM, "String", design Nils Strinning, anden halvdel af det 20. århundrede.
Bestående af blandt andet 12 hylder, 6 gavler og 9 sektioner (inklusive glaspartier, skuffepartier, skabspartier mv.), 2 avishylder. Højden på gavlene 218 cm. Hylde 78 x 20 cm. Sektionernes længde 78 cm Delvis mærket.
Slitage, ridser og finerskader, Enkelte beslag mangler.