Bestående af terrine med underkop, mindre kande med låg, underkop på fod, sukkerskål, tekande, kop, 4+1+1 askebæger, mindre underkop, cigaretdåse, 1+1 flødekande, 4 tallerkener, urne, 2 ydre foringer, 1+ 1 fad, sauceskål, tallerken, 1+1 skåle med låg, 5 forretstallerkener (diameter 18,5 cm), 4+1 cremekopper, lågurne, kaffekande, 6 kopper med underkopper.
4+1 ulige kopper og 2+1 underkopper medfølger, låg til sukkerskål og trofæ mangler. enkelt Kantstødt, mindre brugsspor, låg på terrinen med revne.