SMYKKER, sølv, herunder David-Andersen og Norsk Sølvvareindustri. 1900-tallet.

34527. SMYKKER, sølv, herunder David-Andersen og Norsk Sølvvareindustri. 1900-tallet.

Vedhæng med hvid sten, stemplet Kultaseppa Salovaara Ky, Turku, 1977.
Armbånd, David-Andersen, Norge.
Øreringe med emalje, Norsk Sölvvareindustri, Oslo, højde ca. 2,5 cm.
Vedhæng med tigerøjne, utydelige stempler, tot højde ca. 4 cm.
Knapper 1 par, dekoration af hjerter, stmpl ETH, 2,5 x 2,5 cm.

Armbånd hårdt bøjet / bulet.
Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Armbånd hårdt bøjet / bulet.
Brugsslitage.

Antal besøg: 2.954