KASSE, tin, formentlig 1800-tallet.

344731. KASSE, tin, formentlig 1800-tallet.

Stemplet JD. Omslagets topdekoration muligvis ældre.
Længde 15,5 bredde 12,5 højde ca 4 cm.

Slitage, skader, reparationer, del af låg delvist løst. Formentlig omarbejdet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 836