342270. SKRIVESKAB, barokstil, Åmells Möbler, anden halvdel af det 20. århundrede.
Nedklappelig klap med skuffer bagved. Vitrine top. Længde 102 bredde 53 højde 198 cm Ifølge information model 158.
Brugsslitage, mærker, mindre ridser.
Nøgle/nøgler findes