VÄRJA, svensk, for en embedsmand.

341842. VÄRJA, svensk, for en embedsmand.

Korsformet messingbeslag med lille rigsvåben. Længde 92 c.

Slitage og beskadigelse; osv. afvisning af klingen, dele af rullestiften mangler. Sandsynligvis forkert vendt skrællestang. Balja er forsvundet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 995