Sæt PORCELÆN, 12, dele, Arabien, inklusive et fad i form af en fisk, Gunvor Olin, 1900-tallet.

341577. Sæt PORCELÆN, 12, dele, Arabien, inklusive et fad i form af en fisk, Gunvor Olin, 1900-tallet.

Fad i form af en fisk, mærket G. Olin, Arabia, længde 29 cm.
5 kaffekopper med underkopper.
3 tallerkener i samme serie som kaffekopperne, diameter 15,5 cm.
Krukke med låg, dekoration af æbler, højde 9 cm.
Krukke med låg, blå dekoration, højde ca 9 cm.
Syltekrus med blå tyttebærdekoration, højde 8,5 cm.

Brugsslitage, krakelering. Tønde. G.Olin, med crack og glasur chips. Æbleskål med fabrikationsfejl.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.191