341335. HAVEGRUPPE, 5 dele, Grythyttan, 1900-tallet.
4 stel stole, mærket i træ "Grythyttan".
Bord, umærket, diameter ca 100, højde ca 69 cm.
Alle dele med mærket "SPAR træbeskyttelsesmidler".
Slitage, revner, afvisning af træ.
Bord trænger til renovering, skader, en del af understellet mangler. Rust.
Senere malet.