3398326. Bordlampe i barok stil, 20. Jh.
Træ/messing, malet i guld. Bordlampe med to hængende lyspunkter i barok stil, 3-trins træfod, stativ med blomsterdekoration, højde ca. 75 cm, lampeskærm tilgængelig.
Aldersrelaterede tegn på brug, ridser og slid. Mindre buler. Statorhovedet løst. 1 brænderknap mangler. Der gives ikke en funktionel garanti.