3397948. SPISESTUE Rococo stil.
8 stole, skåret dekoration med skaller, midten af det 20. århundrede.
Bord med 2 indsatser, Neo-Rococo, anden halvdel af det 19. århundrede.
Tabeller
Højde 75
Bredde 136
Dybde 139
Indlæsningsskiver 53 (cm pr stk.)
Sædehøjde stole 44
(cm).
Slid, slidmærker og malingstab, bordpresenning med revner, bordfejl med 3 indsatser, sæder med få mindre pletter.