33938. SERVICEDELE, ca. 83 dele, Rosenthal, 20. århundrede.
Bestående af: 11 middagstallerkener, 12 forretstallerkener, 10 desserttallerkener, 11 små tallerkner, 12 kaffekopper med underkop, flødekande, sukkerskål, sauceskål til fods, 2 + 4 dybe serveringsfade, 1 + 1 + 3 serveringsfade, kande, kaffekande, 11 dybe tallerkener.
Mindre Brugsslitage, enkelte Kantstødt.