GENNARO GUGLIELMI (1804-1887). 2 portrætter af et Veronese-par.

3362514. GENNARO GUGLIELMI (1804-1887). 2 portrætter af et Veronese-par.

2 malerier: Gennaro Guglielmi (1804-1887), portrætpar af et veronesisk par, olie på lærred, signeret 1862, begge signeret, kvindeportrættet også dateret, begge i en oval ca. 64 x 52 cm, i originale ovale stukrammer, ca. 93 x 70 cm.

God restaureret tilstand (2019), lærreder tvivlet, rengjort og professionelt retoucheret på steder, originale rammer blev også repareret, restaureringsrapport fra Marina Fernezir, Zagreb er tilgængelig.

Betalingsmetode for genstanden

BetalingskortBankoverførsel

Levering

: Angiv placering

Angiv din placering for at se transportmuligheder og -priser.

Adresse
Hamburg - Bahrenfeld

Hamburg - Bahrenfeld
Gasstraße 4b
22761 Hamburg
Tyskland

Placering
Gemälde-Wand oben
Antal besøg: 40

Andre interessante genstande