KNUT LARSSON. Befri Dawit Isaak. Monogram signeret akvarel.

335335. KNUT LARSSON. Befri Dawit Isaak. Monogram signeret akvarel.

"Mit billede handler om alle, der blev sat i lænker på grund af det, de skrev.
Og især om Dawit Isaak, der skandaløst blev fængslet uden rettergang.
Mine dybeste medfølelse går til Dawit Isaak og hans familie" - Knut Larsson 15 x 20 cm.

Oramad.
Provenuet fra auktionen går direkte til en særlig konto oprettet for Dawit Isaak. Bemærk, at der ikke er nogen indkaldelsesprovision eller strejkegebyrer.

Få foretaget en gratis vurdering!

Oramad.

Antal besøg: 2.895