TRÆRELIEF med gudinde og hellige symboler.

33449. TRÆRELIEF med gudinde og hellige symboler.

Skær fra ét stykke.
Herkomst. bragt hjem til Sverige i begyndelsen af det 20. århundrede under ingeniørarbejde på jernbanen i Indien/Pakistan.
Højde 92 cm, bredde, 44 cm, dybde 13 cm.

Slitage, mindre dekorative skader.

Få foretaget en gratis vurdering!

Skær fra ét stykke.

Antal besøg: 1.654