Søjle, Frankrig, 2. halvdel af det 19. århundrede.

3343258. Søjle, Frankrig, 2. halvdel af det 19. århundrede.

Terracotta, cremelakeret Rund bund og topplade Bladfrise, der drejer sig om basen og i hovedstaden. HxDm: ca. 102 x 38 cm.

Tegn på slid, tab af farve på steder, ridser og stød.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 364