I THAILAND SELV, SAWANKHALOK.

I THAILAND SELV, SAWANKHALOK.
3340793. I THAILAND SELV, SAWANKHALOK.

15./16. århundrede, stentøj med en figur til dannelsen af tuden, med celadonglasur og indskåret fjerdekoration smal udspændt hals, 15 cm høj.

Samlet set god orden.

Tema

The Explorer

Få foretaget en gratis vurdering!

Samlet set god orden.

Tema

The Explorer

Antal besøg: 169