333763. HALSKAB, eg, barokstil, dekoration af våbenskjolde af Klercker og von Goldacker, omkring århundredeskiftet 1900.
Rig udsmykning af blandt andet planter og et våbenskjold under en krone.
Længde ca 158 seng 70 højde 215 cm.
OPDATERING 2015-10-06 16.14: "udsmykning af våbenskjolde af Klercker og von Goldacker, omkring århundredeskiftet 1900.".
Slitage, senere montering, mindre revner, kantbule. Nøgle til en boks mangler. En fastgørelse til dør løs. Masketung.
Nøgle/nøgler findes