LE CORBUSIER (1887-1965). La Main Open.

3321650. LE CORBUSIER (1887-1965). La Main Open.

Le Corbusier (1887-1965), La Main Ouverte, farvelitografi, 1963, monogrammet i sten og dateret „L-C 23 8 63", ca. 65 x 50 cm (arkstørrelse), indrammet bag glas, ca. 80,5 x 60,5 cm.

Lidt brunet generelt. Øverste venstre montering let gennemtrængende. Ikke indrammet, undersøgt.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.138