331896. ARKIVSKAB, eg, første halvdel af det 20. århundrede.
Ifølge herkomst: Royal College of Art. Længde 62, bredde 83, højde 160 cm.
Slitage, ridser, stødmærker, reparation / færdiggørelse. Revner. Skuffer med låse, der ikke kan lukkes uden nøgle.
Nøgler mangler.