331298. SAMLERPLADER, 6 stk, Rörstrand, inklusive Bondettåget 1914, Pansarbåten Sverige og GRAVERING sælges på Kunstauktionen for Pansarbåten 1912.
Diameteren på pladerne ca 25 cm.
Gravering, arkstørrelse ca 27 x 19 cm. Bagsiden af stellet med etiketten "The Art Auction for Panzerbåten 1912".
Brugsslitage. Gravering beskåret, pletter.