330211. HALSKAB, begyndelsen af det 20. århundrede.
Låger og skuffer.
Længde eksklusiv kam ca 100, bredde 42, højde inkl kam 213 cm.
Slid, malingstab. Formentlig senere spejle på øverste døre. Senere maleri. Venstre kroneliste løs og del mangler i højre side.
Nøgle mangler til nederste dør. Bundlister mangler.
Låger og skuffer.