WERNER BERGES (1941-2017). Funk Gourmet.

3275373. WERNER BERGES (1941-2017). Funk Gourmet.

Werner Berges (1941-2017), Gourmet de Funk, silketryk på plexiglas, signeret og nummereret, eksemplar 193/200, ca. 83 x 60 cm, plexiglasplade ca. 100x70 cm.

Motivet fungerede som pladeomslag til albummet 'Gourmet de Funk' af Mousse T.

Lejlighedsvis overfladiske ridser, lette tegn på snavs og slid.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 484