3275373. WERNER BERGES (1941-2017). Funk Gourmet.
Werner Berges (1941-2017), Gourmet de Funk, silketryk på plexiglas, signeret og nummereret, eksemplar 193/200, ca. 83 x 60 cm, plexiglasplade ca. 100x70 cm.
Motivet fungerede som pladeomslag til albummet 'Gourmet de Funk' af Mousse T.
Lejlighedsvis overfladiske ridser, lette tegn på snavs og slid.