HANS OSVALD LARSSON. 2 stk., Figurscene og stilleben, olie på Panel, monogram signeret.
32651. HANS OSVALD LARSSON. 2 stk., Figurscene og stilleben, olie på Panel, monogram signeret.
Figurscene, på verso: "Osvald Larsson Three toasts in Torshälla" (Allan Ebeling, Eric Axelsson, OL) ". 24,5 x 29,5 cm.
Stilleben, a tergo: "Osv Larsson Stilleben med ... / ... 194?". 21 x 29 cm.