FIGURINER og NØDDERNEØGLER, 4 stk., træsnit, 1900-tallet.

325673. FIGURINER og NØDDERNEØGLER, 4 stk., træsnit, 1900-tallet.

Nøddeknækker i form af en poserende kvinde, længde ca 32,5 cm Nøddeknækker i form af en grinende julemand, signeret, længde ca 22 cm Figur, Mand med stok og hat (hat med kork), højde ca 23 cm Figur, højde ca 18,5 cm.

Have på. Figuren med hat og stok mangler sandsynligvis dele.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.274