325562. MASSE TIN, 6 dele, Sæt tallet.
1 Underkop, Gustaf Frederic Wigholm (1804-1849), markering nedenunder, Eskilstuna, diameter ca 30 cm 1 Underkop, Nyköping, diameter ca 36 cm 1 Kande med låg, mærket LLS højde ca 19 cm 1 Kåsa, Nils Abraham Santesson (1839-1875), Stockholm, længde 17 cm 1 Kande med låg, højde ca 25,5 cm 1 Grødskål med låg, mærket med dato 1816, diameter ca 20,5 cm.
Slitage, buler, ridser, reparationer. Senere udskårne markeringer.