ET INDISK BENARES BORD.

ET INDISK BENARES BORD.
3252745. ET INDISK BENARES BORD.

Et indisk Benares-bord med en messingpræget top med en blomstervindekoration på bagsiden signeret „Messrs Noor Bux Khudabux & Co Jeyporc City“ hævet på udskåret hårdttræsbase med seks ben, 77 cm bred.

almindelige mærker og buler, pletter.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 374