324348. TABURET, sengustaviansk, Ephraim Ståhl, begyndelsen af 1800-tallet.
Signeret ES (Ephraim Ståhl) og mærket med Stolmakareembetes Stockholms segl. Længde 42, bredde 35, højde 41,5 cm.
Slitage, mærker, ridser, stød. Mindre revner og finerskader. Renoveret. Maske svier.