HEIN KÖNIG (1891-1971). Tavern scene.

3230265. HEIN KÖNIG (1891-1971). Tavern scene.

Hein König (1891-1971), værtsscene, olie på lærred, 1927, signeret, dateret og påskrevet 'München', ca. 102 x 126 cm, med kraftig stukramme ca. 140 x 165 cm.

To små tårer (op til 2,5 cm) i venstre halvdel af billedet, en på bagsiden. Lidt snavset generelt, ramme med defekter.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 664