NATHANIEL EVERETT GRØN (BRITISK, 1823-1899) „EYTHROPE“.

3185669. NATHANIEL EVERETT GRØN (BRITISK, 1823-1899) „EYTHROPE“.

Nathaniel Everett Green (britisk, 1823-1899) „Eythrope“, der skildrer en mand på en sø ved et hus, akvarel signeret nederst til højre, anbragt i en forgyldt og glaseret ramme 65 cm x 52,5 cm inklusive ramme.

generelle mærker, der skal indrammes.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 504