Nathaniel Everett Green (britisk, 1823-1899) „Eythrope“, der skildrer en mand på en sø ved et hus, akvarel signeret nederst til højre, anbragt i en forgyldt og glaseret ramme 65 cm x 52,5 cm inklusive ramme.