3171590. Barok kommode, 19./omkring 1900.
Valnød fineret på blødt træ/messing.
Rektangulært hus med tre skuffer foran, to skuffer, med allround båndindlæg, på kvadratfod og krøllet udskåret ramme. Lidt fremspringende dækplade. messing beslag.
ca. H. 76 cm x B 91 cm x D 51 cm.
Gnidning, ridsemærker og buler, delvise ufuldkommenheder og defekter i fineren. Revner i kroppen på siderne.
Ingen nøgle tilgængelig.
Ingen nøgle tilgængelig.