314797. Sæt AUTOGRAFIER og ALFABET BILLEDER.
Omkring 100 alfabilleder. Enkelt usigneret fotografi medfølger.
Denne genstand kommer fra en større svensk autografsamling. Samleren begyndte at samle i 1946, kun syv år gammel, og fortsatte derefter indtil sin død i 2004. Det er en stor og bred samling, der rummer både svenske og internationale atleter, svensk og international underholdningselite fra flere årtier samt forskellige politikere og andre prominente personer.
Have på. Alba billeder beskåret. Ikke fuldt gennemgået.