Sæt , 5 dele, blandt andet Nils Landberg, Orrefors, Bertil Vallien, Åfors, Edward Hald, Sandviks Glasbruk, 1900-tallet.
314447. Sæt , 5 dele, blandt andet Nils Landberg, Orrefors, Bertil Vallien, Åfors, Edward Hald, Sandviks Glasbruk, 1900-tallet.
1 par lysestager, Nils Landberg, højde ca 21 cm.
Karaffel, "Fagot", Bertil Vallien, Åfors, højde 20 cm.
Bakke, Edward Hald, Sandvik, længde 34 cm.
Vase, højde 28,5 cm.
Brugsslitage, fad med ridser, vase med aflejringer.
Vase, højde 28,5 cm.