3141014. PAUL MORRO (1925-2013). Blomster.
Ingfried Henze alias Paul Morro (1925-2013), Fiori, olie på lærred, signeret 'P. Morro', signeret og titlen igen på bagsiden, ca. 80 x 70 cm, med ramme ca. 97 x 87 cm.