PORCELÆN, 4 dele, Rörstrand, omkring århundredeskiftet 1900.

313903. PORCELÆN, 4 dele, Rörstrand, omkring århundredeskiftet 1900.

2 hængende vaser, højde ca 36,5 cm 1 jardinière, længde ca 24,5 cm 1 vase, højde ca 20 cm.

Slid, krakelering. 1 vase med beskadigede og reparerede hanke.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 838