HALSKÆDE, ARMBÅND og ØRERINGE 1 par, 18 karat guld, anden halvdel af det 20. århundrede.
311402. HALSKÆDE, ARMBÅND og ØRERINGE 1 par, 18 karat guld, anden halvdel af det 20. århundrede.
Halskæde og armbånd med sten, stemplet Rydens Guld Borås 1968, længde ca 19 - 42 cm.
Øreringe 1 par med kulturperle og sten, nitterlængde ca 10 mm, stemplet Hans Strömdahl AB.
Samlet vægt ca 19,3 gram.
Samlet vægt ca 19,3 gram.