GINO CENEDESE, 2 flasker 'scavo', Murano.

3113119. GINO CENEDESE, 2 flasker 'scavo', Murano.

Design: Cenedese Murano, Italien, 1960s/70'erne. Vetri Murano glasflasker i lyserød med en firkantet og trekantet base, overflade bearbejdet ved hjælp af scavo-teknologi. Signeret: Cenedese.
ca. HxB/D: 25x11 cm og 29x10,5 cm.

God stand med minimale brugsspor.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 436