FERDINAND FLOR (1793-1881). Portræt af en pige med bumes i en hat.
3112446. FERDINAND FLOR (1793-1881). Portræt af en pige med bumes i en hat.
Ferdinand Flor (1793-1881), portræt af en pige med blomster i hatten, olie på lærred, fordoblet, 1848, signeret og dateret, ca. 33 x 26,5 cm, med ramme ca. 46 x 39,5 cm.
Fordoblet. Lejlighedsvise små slid med tab af farve i margenerne. Delvist retoucheret. Ramme med let ormskade.