31018. BORDLAMPER, 2 stk, WMF Ikora og Schneider, Frankrig, 1900-tallet.
Bordlampe WMF Ikora, grønt glas, højde ca. 23 cm.
Bordlampe, Schneider, Frankrig, signeret, klart glas. Højde inkl. lampeholder 23,5 cm.
Lampe WMF har ikke en lampeholder. Brugsslitage, ridser.