SOFA, mærket C Mellier & Co. England, omkring århundredeskiftet 1900.
309071. SOFA, mærket C Mellier & Co. England, omkring århundredeskiftet 1900.
Grøn plys, skåret dekoration.
Længde ca 210 cm. Samlet dybde ca 90 cm.
Slitage, mindre pletter, lejlighedsvis mindre skader/fjernelse af polstring. Lejlighedsvis mindre afvisninger af den træskårne indretning. Renoveret, beklædt.
Grøn plys, skåret dekoration.