CRANK GRAMOPHONE, samt stenkager, 46 dele, første halvdel af det 20. århundrede.
307096. CRANK GRAMOPHONE, samt stenkager, 46 dele, første halvdel af det 20. århundrede.
Optræksgrammofon og 45 stenkager, mest svensk musik Optræksgrammofon, længde 32, bredde 35, højde 16,5 cm, størrelse refererer kun til grammofonens hylster.
Brugsslitage, pletter, enkelte sager til stenkager med skader, ikke gennemgået.