306916. SPISESUMSGRUPPEN, 7 dele, gustaviansk stil, Bymøbler, Tibro, 1900-tallet.
6 stole, løse sæder.
Bord, diameter 109, højde 75 + indsatslængde 48 cm.
Brugsslitage, mindre malingstab. Dekorativ del mangler på to stole. Stoleryggen bakker med revner. Bord og indsatser med omfattende revner i lakken.