305595. SERVICEDELE, 22 stk., stentøj, Stig Lindberg, dekor Pia Rönndahl. Gustavsberg, anden halvdel af det 20. århundrede.
6 tallerkener, diameter 27 cm.
6 forrettertallerkener, diameter 24,5 cm.
2 dybe tallerkener, diameter 19,3 cm.
4 desserttallerkener, diameter 19,5 cm.
2 skåle, diameter 12 cm.
1 tekande, længde 20 cm.
1 flødekande, højde 11 cm.
Brugsslitage. Låg til tekanden mangler.