Ørneskikkelse, 20. århundrede.

3047981. Ørneskikkelse, 20. århundrede.

Keramik, naturalistisk formgivning og underglasurmaling. På klippebunden er der en ørn med let spredte vinger. Ulæselig signatur i basen. Modelnummer 8528 20 i bunden. HxBxD: ca. 36x33x48 cm.

alderstegn. ridser og skrammer.

Tema

King of the Skies

Få foretaget en gratis vurdering!

Tema

King of the Skies

Antal besøg: 300