'Safari' stol. Danmark, midten af det 20. århundrede.

3042299. 'Safari' stol. Danmark, midten af det 20. århundrede.

'Safari' stol. Danmark, midten af det 20. århundrede. Træstel, læderarmlæn, stof sædebetræk. Stemplet nedenfor.

ca. H 79cm x Sh 36cm x B 58cm x D 54cm.

Tegn på alder og brug. Ridser og stød, stof plettet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 617